Dobry aparat do mierzenia ciśnienia to jeden z medycznych gadżetów, które każdy powinien mieć w domowej apteczce. Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie i na co zwrócić uwagę kupując ciśnieniomierz? Najważniejsza funkcja, jakiej spełnienia oczekujemy, to rzetelny i dokładny wynik. Jeśli czujemy, że nasze samopoczucie się obniżyło, odczuwamy bóle głowy, zawroty głowy lub ogólne osłabienie, bardzo możliwe, że mamy problem z ciśnieniem krwi. W takiej sytuacji dobrze mieć pod ręką sprawny aparat do pomiaru ciśnienia, a jego wynik musi być wiarygodny. Przecież na jego podstawie będziemy podejmować dalsze decyzje, być może zadzwonimy umówić wizytę u lekarza, a być może nawet będziemy musieli udać się do szpitala lub wezwać karetkę.

Przezorność  i bezpieczeństwo

Ciśnieniomierz jest szczególnie polecany osobom, które mają już w swojej historii problemy z układem krążenia lub są szczególnie obciążone genetycznie. Jest on jednak przydatnym urządzeniem medycznym w każdym domu. Dobrej jakości aparat do mierzenia ciśnienia pozwoli Ci na szybkie i samodzielne sprawdzenie ciśnienia tętniczego zawsze, gdy poczujesz się źle. Nawet jeśli nie masz częstych problemów ze zdrowiem, warto mieć go w zanadrzu, ponieważ problemy zdrowotne nie zawsze rozpoczynają się od małych sygnałów ostrzegawczych, lepiej być przygotowanym i przezornym. Jeśli Ty lub ktokolwiek z domowników chorował na choroby serca, przeszedł zawał, udar lub na ogólne problemy z układem krążenia, rzetelny aparat do mierzenia ciśnienia to podstawa!

Komfortowa obsługa

W domu warto stosować ciśnieniomierz możliwie najprostszy w obsłudze – warto wybrać model, który działa niemal intuicyjnie, ma wygodny i duży ekran, szybko się rozkłada i nie przytłacza nas swoimi funkcjami. Dobry i szeroki wybór znajdą Państwo wśród modeli oferowanych przez Sanity.pl, gdzie każde urządzenie posiada wymagane atesty, jasną instrukcję obsługi i już zyskało zaufanie klientów. Ważne jest, by wybrany przez nas aparat do mierzenia ciśnienia pozwalał na samodzielne dokonanie pomiaru, bez pomocy drugiej osoby. Będziemy wtedy mogli zbadać ciśnienie zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, nie czekając na pomoc. Ciśnieniomierze elektroniczne od Sanity.pl wyczuwają drgania wywołane przez krew przepływającą pod mankietem, założonym na ramię lub nadgarstek. Nie ma więc potrzeby używania słuchawek, co znacznie upraszcza cały proces, zachowując przy tym odpowiedni standard pomiaru. Po uruchomieniu urządzenia mankiet automatycznie napełnia się powietrzem, a w niedługim czasie na wyświetlaczu pojawia się wynik.

Dlaczego warto mieć w domu ciśnieniomierz?

Postępuj zgodnie z instrukcją

Odpowiedni aparat do mierzenia ciśnienia ma jedno główne zadanie – szybko i łatwo podać Ci rzetelny wynik. Nawet dobry ciśnieniomierz nie spełni tego zadania, jeśli nie będziesz go używać zgodnie z zasadami. Pamiętaj zatem, by dokonując pomiaru ciśnienia w domu stosować do kilku reguł, które zapewnią Ci komfortowe badanie i wiarygodny wynik. Musisz być wypoczęty, serce nie może Co kołatać, oddychaj spokojnie i miarowo, w trakcie badania nie rozmawiaj, nie gestykuluj. Ręka na którą zakładasz mankiet musi być luźno, a mankiet założony winien być na gołe ciało.