Kwiecień i maj to miesiące, w których rozpoczyna się coroczny sezon weselny. Wiele par młodych decyduje się na wiosenny termin, gdyż pogoda najczęściej jest najbardziej odpowiednia. Wszystko budzi się do życia, dni są coraz dłuższe, w większości słoneczne, nie ma jeszcze upałów – wszystkie te przesłanki mają ogromne znaczenie. Wraz z ustaleniem daty ślubu rozpoczyna się świadomość wszystkich kwestii, o które należy zadbać.

Najlepszy termin do rezerwacji sali

Ubrania dla Młodej Pary, zaproszenia, winietki to tylko nieliczne sprawy do załatwienia. W rzeczywistości jest tego znacznie więcej, a dopilnowanie wszystkiego wymaga stałej współpracy co najmniej dwóch osób. Najważniejsza jest oczywiście sala weselna, którą należy zarezerwować odpowiednio wcześniej, dotyczy do przyjęć na powyżej 100 osób. Zostawiając to sobie na ostatnią chwilę, można przeżyć niemałe rozczarowanie, gdy okaże się, że wszystkie brane pod uwagę lokale w danym terminie są zajęte. Ostatnim momentem na rozpoczęcie poszukiwań jest końcówka starego roku. Jeżeli ilość gości ma być mniejsza, wystarczająca może okazać się na przykład niewielka restauracja. Jest to rozwiązanie dla bardziej kameralnych uroczystości.

Sezon weselny - o czym należy pamiętać?

Muzyka i oprawa fotograficzna

Dobra muzyka dostosowana do wieku gości jest równie ważna. Na jej korzyść można zrezygnować z innych atrakcji, jednak bez niej trudno wyobrazić sobie polskie wesele. Oczywiście modny staje się również DJ, ale jest on polecany na uroczystości z większą ilością młodzieży. Jeżeli towarzystwo jest mieszane, warto postawić na zespół muzyczny, który szybciej połączy ze sobą różne pokolenia gości. Wybór oprawy muzycznej powinien być dokonany równocześnie z rezerwacją sali weselnej, zostawienie tego na później może nie skończyć się dobrze. Wiele terminów na bieżący rok może być już zajętych. Podobnie jest w przypadku kamerzystów i fotografów, których grafiki są również napięte. Lepiej więc udać się na rozmowy i podpisać umowy odpowiednio wcześniej, by uniknąć dodatkowego stresu w późniejszym czasie.