Airsoft (ASG) to w dzisiejszych czasach chętnie wybierany sposób na ciekawe i emocjonujące hobby. Na czym polega tego typu zajęcie? Co warto wiedzieć na temat airsoftu? Jak zacząć swoją przygodę z tym niezwykłym hobby?

Airsoft – co to jest?

Airsoft to sport, w którym uczestnicy rozgrywek toczą między sobą pozorowane walki przy wykorzystaniu replik broni palnej. Takie repliki broni palnej nazwane są replikami ASG. Należy podkreślić, że ASG repliki to sprzęt, który w pełni odwzorowuje prawdziwą broń i to w każdym najdrobniejszym szczególe. Mimo to taka broń jest jak najbardziej bezpieczna w użyciu, ponieważ strzela się z niej za pomocą plastikowych kulek o niewielkiej średnicy, a same repliki maja ograniczony zasięg wystrzału. Uczestnicy rozgrywek airsoftowych wyposażeni są w gogle chroniące oczy i w inny sprzęt ochronny np. ochraniacze na kolana i łokcie czy też w kamizelki. ASG to idealne hobby dla wszystkich miłośników militariów i survivalu. Jest to bez wątpienia bardzo ekscytujące zajecie. Fani airsoftu mogą uczestniczyć w różnego rodzaju potyczkach takich jak chociażby dynamiczne strzelanki, kampanie militarne czy potyczki oddziałów paramilitarnych. Zajecie to daje, więc nam bardzo dużą dawkę adrenaliny. Należy również zaznaczyć, że airsoft to hobby, które doceniają także kolekcjonerzy. Z replik ASG można tworzyć naprawdę wspaniałe kolekcje, dzięki którym możemy dowiedzieć się wiele na temat podstaw obsługi poszczególnych modeli broni i to zarówno tej elektrycznej, gazowej jak i sprężynowej.

ASG, jako sposób na hobby

Społeczność ASG

Jeżeli pragniemy dołączyć do społeczności pasjonatów airsoftu warto w tym celu odwiedzić portal WMASG. To właśnie w tym miejscu możemy odnaleźć kontakt to ekipy miłośników ASG z naszej okolicy. Ponadto warto zaznaczyć, że strona internetowa WMASG to prawdziwa encyklopedia wiedzy o airsofcie. To z niej możemy dowiedzieć się wielu potrzebnych rzeczy dotyczących replik ASG, najważniejszych reguł obowiązujących w tym sporcie oraz to właśnie na tej stronie w prosty i szybki sposób możemy wyszukać interesujące nas wydarzenia airsoftowe oraz adresy sklepów, które w swojej ofercie posiadają sprzęt potrzebny do rozgrywek ASG. Jeżeli chcemy zajmować się airsofem to pamiętajmy o tym, że w społeczności ASG najważniejszą zasadą, której bezwzględnie należy przestrzegać, aby gra ta w ogóle miała sens jest uczciwość. Kulki wystrzelone z replik ASG nie zostawiają śladów, dlatego postępując zgodnie z honorem powinniśmy poinformować naszych współzawodników o tym, że zostaliśmy trafieni. Airsoft to nie tylko hobby dla mężczyzn, doskonale mogą odnaleźć się w nim także kobiety, których to nie brakuje w społeczności ASG. Jeżeli więc chcemy poprawić swoją kondycje fizyczną, marzymy o przeżywaniu niesamowitych przygód oraz cenimy sobie poznawanie interesujących ludzi to z całą pewnością powinniśmy rozważyć udział w tego rodzaju rozrywce. Do społeczności miłośników airsoftu można przystąpić w naprawdę prosty sposób, wystarczy, że wyposażymy się w podstawowy sprzęt i zagłębimy się nieco w temacie ASG.