W dzisiejszych czasach wiele osób chętnie korzysta z tak zwanych tanich lotów. Jest to opcja, która pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Jak zaplanować podróż, aby zaoszczędzić na biletach?

Aby skorzystać z tańszych lotów można zaplanować podróż albo z długim wyprzedzeniem, albo zdecydować się na tak zwaną podróż Last Minute. Kupując bilety kilka miesięcy wcześniej możemy natrafić na naprawdę atrakcyjne promocje, jednak najwięcej zyskamy decydując się na zakup biletów tuż przed urlopem. Propozycji tanich wakacji marzeń możemy szukać miedzy innymi na takich portalach jak: fly4free, Loter.pl czy Mleczne Podróże. Wiele osób chętnie korzysta także z takich wyszukiwarek jak: Kayak, Fru.pl czy Flipo.pl.

Co warto wiedzieć na temat tanich lotów?

O czym warto pamiętać podczas szukania tanich lotów?

Jeżeli chcemy kupić tańsze bilety to pamiętajmy, że tego rodzaju zakupów warto dokonywać w środku tygodnia, ponieważ ceny biletów podczas weekendów są zazwyczaj wyższe. Bilety na samolot najdroższe są w najbardziej obleganych terminach wyjazdowych, czyli podczas wakacji, świąt czy długich weekendów. Dłuższe wakacje najlepiej planować na okres pomiędzy wrześniem a listopadem lub styczniem a czerwcem, wtedy zainteresowanie lotami jest mniejsze. Pamiętajmy również o tym, że wiele zaoszczędzić możemy na lotach z przesiadką, dlatego też planując wakacje nie zawsze warto brać pod uwagę tylko loty bezpośrednie. Loty do egzotycznych państw z reguły tańsze są z tych większych europejskich portów lotniczych. Aby natrafić na jak najkorzystniejsze okazje tanich lotów dobrze jest także raz na jakiś czas usunąć na swoim komputerze pliki cookies oraz wyczyścić historię przeglądania stron internetowych. Dlaczego? Zdarza się, bowiem tak, że linie lotnicze pokazują osobom, które już wcześniej odwiedzały ich strony internetowe wyższe ceny biletów. Jeżeli zaś posiadamy legitymację studencką warto telefonicznie dopytać przewoźnika czy oferuje on zniżki studenckie. Takie informacje mogą być, bowiem bardzo skutecznie ukryte na danej stronie internetowej.