Nowa kuchnia to jeden z najbardziej satysfakcjonujących prezentów, jakie możesz podarować sobie i swojej rodzinie. To serce Twojego domu, miejsce, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Marzysz o eleganckiej i wygodnej kuchni? W takim razie skorzystaj z naszych propozycji!

Oszczędzaj na materiałach

Blaty z marmuru i granitu, najnowocześniejsze importowane osprzęt i urządzenia, ręcznie robione płytki ścienne i podłogowe, szafki na zamówienie z wysokiej jakości drewna… Lista luksusowych materiałów jest nieskończona. Jeśli nie stać Cię na wszystkie, wybierz te, które są dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli chodzi o resztę, znajdź pomysłowe zamienniki. Zamawiając meble na wymiar, sam decydujesz, z czego mają być wykonane. Marzysz o marmurowym lub granitowym blacie, ale znajduje się poza Twoim zasięgiem cenowym? W takim razie poszukaj podobnych, mniej kosztownych materiałów o twardej powierzchni. 

Jak zaprojektować małą kuchnię?

Jeśli masz małą kuchnię, spróbuj ukraść trochę miejsca z sąsiadującej spiżarni, jadalni lub salonu. Jeżeli jednak nie możesz wygospodarować dodatkowej przestrzeni, spróbuj wizualnie powiększyć wnętrze. Dodaj lub powiększ okno, by do kuchni wpadało więcej słońca. Możesz też pomyśleć o świetliku i jasnych meblach. 

Aby zmaksymalizować przestrzeń roboczą, rozważ wyspę na kółkach lub składany półwysep na zawiasach. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać miejsce do przechowywania, wybierz szafki do sufitu. Pomyśl również o półkach na garnki i innych haczykach nad głową. Dzięki temu lepiej wykorzystasz przestrzeń sufitu. Wyposaż szuflady i szafki w przegródki, obrotnice itd., by uniknąć bałaganu. Używaj jednolitych, jasnych kolorów, które przenikają się ze sobą. 

Jak zaaranżować kuchnię?

Jak urządzić kuchnię w kształcie litery U?

Ogólnie rzecz biorąc kuchnie w kształcie litery U zapewniają dużo miejsca do przechowywania i powierzchni roboczej. Dodatkowo są bezpieczne, ponieważ mają tylko jedno wejście. Zastanawiasz się, jaką długość powinny mieć szafki kuchenne? Kuchnia w kształcie litery U pozwala na pewną elastyczność. 

Jeśli na jednej ścianie znajduje się okno, w razie możliwości umieść pod nim zlew. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie naturalne światło do zmywania, ale też możesz patrzeć, co dzieje się na zewnątrz. To oczywiście w dużej mierze zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Jeżeli wybierzesz odpowiedni projekt, możesz zamaskować mniej atrakcyjne elementy kuchenne i urządzenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w otwartej kuchni. Pamiętaj o narożnych szafkach, by zyskać więcej miejsca do przechowywania.

Jak zaaranżować kuchnię?

Dlaczego warto kupić meble na wymiar?

Myślisz o zakupie nowych szafek? Czy rozważałeś już kuchnie gdańsk na zamówienie? Decydując się na takie rozwiązanie, możesz dopasować meble do swoich potrzeb i gustu. Szafki na wymiar wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Od połączeń po uchwyty, wszystkie elementy są trwałe. Co ważne, decydujesz tutaj o każdym szczególe. Sam wybierasz materiał, styl, wykończenie, wysokość, głębokość i szerokość szafek, by zoptymalizować ich funkcjonalność. Istnieje tutaj nieograniczona liczba opcji.