Pierwsze dni wiosny to idealny czas na rozpoczęcie planowania majówki. Podczas tego szczególnego weekendu najwięcej osób wypoczywa z daleka od gwaru oraz zatłoczonych miast. Poszukując najlepszego pomysłu na spędzenie tego czasu, warto rozważyć co najmniej kilka możliwości. Każdy z zaprezentowanych scenariuszy z pewnością spotka się ze zwolennikami i przeciwnikami. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad rodzajem wypoczynku, powinien być aktywny? Czy może jednak postawić na prawdziwy wypoczynek, bez dodatku zmęczenia?

Aktywne spędzanie majówki

Dla wielu osób ruch jest jedną z najlepszych form odpoczynku. Dotyczy to głównie zapalonych sportowców, również amatorów, którzy w ten sposób najlepiej się relaksują. Na aktywne spędzanie wolnego czasu stawiają często osoby pracujący za biurkiem, przed ekranem monitora. Taki tryb wykonywanych obowiązków męczy wzrok, powoduje spięcie poszczególnych mięśni i pozbawia odpowiedniego stężenia tlenu. Aktywne spędzenie majowego weekendu może nie tylko odstresować, ale również pomóc w uzyskaniu większej ilości energii. Do głowy może przyjść wiele nowych pomysłów, poprawie ulega również jakość snu. W kwestii aktywnego spędzenia czasu z pewnością dobrym wyborem będzie przejażdżka rowerowa po bliskiej lub dalszej okolicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sporządzić mapę trasy lub pobrać jedną z wielu aplikacji planujących podróż rowerową.

Jak spędzić majówkę?

Jazda na rolkach, czy spływ kajakowy?

Jazda na rolkach wielu kojarzy się bardziej z czasami szkolnymi. Jednak nie jest to wyłącznie rozrywka dla najmłodszych, dojrzali ludzie również mogą zadbać o kondycję i sylwetkę w ten sposób. Aktywność na rolkach pozwala na spalenie nawet 700 kalorii w ciągu godziny. Ponadto modeluje pośladki i górne partie nóg. Nieco bardziej stateczną formą rozrywki jest spływ kajakowy. Ten wiosenny sport wodnych ma wielu zwolenników, dlatego wcześniejsza rezerwacja całego sprzętu jest jak najbardziej właściwa. Dla własnego spokoju warto uprzedzić innych fanów tej formy spędzania wolnego czasu.