Kabina prysznicowa stanowi istotny element wyposażenia każdej łazienki. Bardzo ważną decyzją, którą należy podjąć przed jej montażem, jest wybór brodzika oraz materiału jego wykonania. Nowoczesne brodziki najczęściej są produkowane z akrylu lub konglomeratu. Każdy z tych materiałów posiada określone właściwości, których znajomość może znacząco ułatwić podjęcie właściwej decyzji. Sprawdźmy, jakie zalety posiadają brodziki akrylowe, a czym charakteryzują się rozwiązania łazienkowe wykonane z konglomeratu.

Brodzik pod prysznic z akrylu - cechy charakterystyczne

Brodziki akrylowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku rozwiązań, które znajdziemy w ofercie praktycznie każdego producenta armatury łazienkowej. Na tle innych rozwiązań wyróżniają się lekkością, prostotą w montażu oraz klasycznym designem. Akryl jest materiałem bardzo przyjemnym w dotyku, ciepłym i gładkim, co sprawia, że korzystanie z prysznica wyposażonego w wykonany z niego brodzik jest komfortowe i wygodne. Po brodzik akrylowy warto sięgnąć w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkim i bezproblemowym montażu, chcemy czuć pod stopami przyjemną, ciepłą powierzchnię oraz zwracamy uwagę na bezpieczeństwo korzystania z prysznica.

Akrylowy brodzik pod prysznic jest ponadto rozwiązaniem niedrogim w zakupie oraz dostępnym powszechnie. Szeroki wybór rozwiązań tego typu znaleźć można w ofercie znanej i cenionej marki Roca. Akrylowe brodziki z serii Malaga posiadają zróżnicowane wymiary oraz kształty, co pozwala na wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do każdej łazienki. Są ponadto łatwe w czyszczeniu i mało wymagające w pielęgnacji, co czyni z nich świetny wybór na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Akrylowy czy konglomeratowy? Jaki brodzik pod prysznic wybrać?

Konglomeratowy brodzik pod prysznic i jego atuty

Alternatywą dla brodzików akrylowych są innowacyjne rozwiązania łazienkowe produkowane z konglomeratu. W ofercie marki Roca znaleźć je można m. in. w kolekcjach Terran, Ignis i Helios. Brodziki konglomeratowe powstają z rozdrobnionych skał dolomitowych połączonych specjalnymi żywicami poliestrowymi. Taka konstrukcja sprawia, że brodzik pod prysznic z konglomeratu jest odporny na zabrudzenia i odbarwienia pod wpływem promieniowania słonecznego. Jego zaletą jest także antypoślizgowa powierzchnia, która podnosi komfort i bezpieczeństwo korzystania z prysznica i doskonale sprawdzi się w przypadku osób starszych oraz ludzi mających problemy ruchowe. Atutem armatury z konglomeratu jest ponadto jej niepowtarzalny, nowoczesny design oraz możliwość montażu brodzika na równi z podłogą.

Akrylowy czy konglomeratowy? Jaki brodzik pod prysznic wybrać?

Brodzik pod prysznic z konglomeratu jest świetnym wyborem dla osób, które poszukują oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań do swojej łazienki. Możliwość jego montażu na równi z podłogą zapewnia wygodny i łatwiejszy dostęp do kabiny prysznicowej, a odporna na ścieranie powierzchnia gwarantuje bezpieczne korzystanie z prysznica oraz stanowi dodatkową ochronę przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów i zbieraniem się zabrudzeń w trudnodostępnych miejscach w obrębie brodzika. Wykonany z konglomeratu brodzik pod prysznic świetnie sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami, w których kwestie higieniczne odgrywają szczególnie istotną rolę.