Ogrodzenie domu pełni bardzo istotną rolę. Izoluje i chroni posesję przed dostępem postronnych osób, zapewnia prywatność oraz dopełnia aranżacji przydomowej przestrzeni. Nowoczesne ogrodzenia domów mogą być wykonane z różnych materiałów. Budulec, który wybierzemy pod ich realizację powinien cechować się przede wszystkim wysoką jakością, trwałością, estetyką oraz być dopasowany do naszego budżetu.

Nowoczesne ogrodzenia domów z niedrogiej i popularnej siatki

Najtańszym i najprostszym zarazem rozwiązaniem, po które chętnie sięga wiele osób, jest klasyczna siatka. Takie ogrodzenie składa się z rolki elastycznego, plecionego drutu z oczkami w kształcie rombów. Siatka jest rozciągana i naprężana przy użyciu drutu naprężającego oraz mocowana do słupków wykonanych najczęściej ze stalowych rur. Nowoczesne ogrodzenia domów można wykonać z ocynkowanego drutu lub siatki z drutu w otulinie z PCV.

Ze względu na swój wygląd oraz właściwości, ogrodzenie z siatki będzie dobrym wyborem dla osób poszukujących taniego i prostego w realizacji rozwiązania. Pewną jego wadą jest jednak brak dostatecznej osłony posesji z zewnątrz. Problem ten można jednak rozwiązać sadząc w pobliżu ogrodzenia krzewy lub pnącza, które zapewnią dodatkową osłonę oraz pozytywnie wpłyną na poczucie prywatności mieszkańców podczas pobytu w ogrodzie.

Nowoczesne ogrodzenia domów – z jakich materiałów warto je wykonać?

Nowoczesne ogrodzenia domów z paneli ogrodzeniowych

Doskonałą alternatywą dla klasycznej siatki są metalowe panele ogrodzeniowe. W sprzedaży dostępne są modele proste, w kształcie prostokąta lub kwadratu oraz warianty bardziej dekoracyjne, z dodatkowymi, ciekawymi zdobieniami. Panele ogrodzeniowe składają się z zespawanych ze sobą drutów tworzących odrębne, sztywne elementy. Zapewnia to im większą odporność na deformacje i odkształcenia niż klasyczna siatka.

Pewnym problemem w montażu paneli ogrodzeniowych może być właściwe dostosowanie ich rozmieszczenia. Panele są bowiem trudniejsze w docinaniu oraz droższe w zakupie od klasycznej siatki. Oferują także podobną do niej ochronę posesji przed wzrokiem osób z zewnątrz, przez co decydując się na ich zastosowanie warto rozważyć umieszczenie wzdłuż ogrodzenia zasadzeń z krzewów lub drzew.

Nowoczesny mur z betonowych bloczków

Nowoczesne ogrodzenie domu może być wykonane także ze stabilnych i estetycznie prezentujących się bloczków betonowych. W tym celu najczęściej wykorzystywane są pustaki, które układa się na podmurówce wykonanej z żelbetu z szalunkiem oraz dodatkowym zbrojeniem. Takie ogrodzenie domu prezentuje się efektownie, estetycznie i nowocześnie. Jego stworzenie jest, co prawda, dość kosztowne i pracochłonne, ale za to prezentuje się bardziej okazale i elegancko niż ogrodzenia wykonane z siatki i paneli ogrodzeniowych.

Efektowne i nowoczesne ogrodzenia domów z betonowych bloczków są trwałe i stanowią doskonałe zabezpieczenie posesji na długie lata. Odpowiednio dopasowany wygląd i aranżacja ogrodzenia pozwala nie tylko na wytyczenie granic działki, ale także dodatkowe jej ozdobienie oraz zabezpieczenie całej posesji przez wzrokiem przechodniów, sąsiadów i dostępem kurzu i pyłu z ulicy.