Koty to bardzo lubiane i doceniane zwierzęta, dlatego też wiele osób decyduje się na trzymanie kota w mieszkaniu. W jaki sposób należy przygotować dom na przybycie nowego pupila? O czym musimy pamiętać posiadając kota w domu?

Kocia wyprawkę – co należy zakupić?

Koty to zwierzęta, które dość łatwo przystosowują się do życia w nowej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy się na przygarniecie kota powinniśmy zapewnić mu odpowiednie warunki, tak aby jego adaptacja w nowym miejscu przebiegła jak najlepiej. Jednym z najważniejszych elementów, które musimy obowiązkowo zakupić jest kuweta, a do niej oczywiście potrzebny będzie żwirek. Kuwetę najlepiej ustawić w ustronnym miejscu, tak aby kot mógł w spokojny sposób korzystać ze swojej kociej toalety. Pamiętajmy też, aby nigdy nie stawiać kuwet blisko miejsc, w których przechowuje się jedzenie. Bardzo ważnymi elementami kociej wyprawki są również: miski, legowisko oraz drapak. Jeżeli chodzi o miski to musimy zakupić je dwie, jedną należy przeznaczyć na karmę, druga na wodę. Warto również zauważyć, że w dzisiejszych czasach na rynku odnajdziemy także wiele ciekawych zabawek przeznaczonych specjalnie dla kotów, które mogą stwarzać im naprawdę doskonałą rozrywkę.

Kot w mieszkaniu - o czym warto pamiętać?

O czym musimy pamiętać decydując się na przygarnięcie kota do mieszkania?

Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że kot to żywa istota, o którą należy odpowiednio dbać i która będzie wymagała od nas uwagi. Bezpośrednio po przygarnięciu małego kotka należy udać się z nim na wizytę kontrolną do weterynarza, który sprawdzi ogólny stan zdrowia kota oraz poinformuje nas o terminach wymaganych szczepień. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że przed przybyciem kota warto odpowiednio przygotować dom, to znaczy: drobiazgi i bibeloty lepiej umieścić na półce za szybą, zabezpieczyć za pomocą siateczek okna oraz zadbać o to, aby kot nie miał dostępu do tych roślin, które mogą okazać się niebezpieczne dla jego zdrowia. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym będzie przebywał kot posiadamy meble tapicerowane to warto je okryć kocami czy też narzutami.