Dywany są stałym elementem wyposażenia wielu domów. Kochamy je za miękkość, ponadczasową estetykę oraz wrażenie przytulności, jakie nadają każdemu wnętrzu. Z użytkowaniem dywanów wiąże się jeden zasadniczy problem – szybko się brudzą, zwłaszcza jeśli lubujemy się w jasnych, puchatych dywanach. Ich powierzchnię należy wiec nie tylko regularnie odkurzać, ale także co najmniej dwa razy do roku dokładnie uprać na mokro, aby móc cieszyć się zawsze świeżymi i higienicznymi dywanami.

Co należy wiedzieć o prawidłowym praniu dywanów?

Aby móc zawsze cieszyć się pięknymi, czystymi dywanami, należy regularnie je prać. Zaleca się to robić dwa razy do roku, jeśli nasze dywany są mało intensywnie użytkowane lub częściej, jeśli szybko się brudzą. Korzystając z uroków dywanów, należy prawidłowo o nie dbać – pamiętajmy, aby nie wchodzić na ich powierzchnię w butach z zewnątrz, wszelkie zabrudzenia usuwać od razu po ich pojawieniu się oraz regularnie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu dokładnie odkurzać dywany. Jeśli posiadamy zwierzęta domowe, odkurzanie warto przeprowadzać częściej, nawet co drugi dzień.

Nawet jeśli będziemy bardzo dbali o nasze dywany, będą one i tak wymagały odświeżenia. Z tego powodu zaleca się, aby przeprowadzić pranie dywanów co najmniej dwa razy do roku. Pozwoli to oczyścić ich powierzchnię z głębszych zabrudzeń, przywrócić im atrakcyjny wygląd oraz przedłużyć trwałość włókien. Pranie dywanów w Krakowie możemy przeprowadzić na własną rękę lub zlecić je profesjonalnej firmie specjalizującej się w czyszczeniu i pielęgnacji dywanów. Na to pierwsze rozwiązanie warto się zdecydować tylko w sytuacji, kiedy dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz środkami czyszczącymi – przyda nam się dobrej jakości odkurzacz piorący oraz detergent dobrany do rodzaju włókien, z których są wykonane nasze dywany.

Co warto wiedzieć o praniu dywanów w domowym zaciszu?

Profesjonalne pranie dywanów w Krakowie – dlaczego warto?

Osoby, które nie dysponują sprzętem lub nie chcą ryzykować jego użycia na własną rękę, powinny natomiast postawić na profesjonalną firmę, w której ofercie znajduje się usługa pranie dywanów kraków. Jest to najlepsze rozwiązanie także w sytuacji, kiedy nasze dywany są silnie zabrudzone, a zwykłe środki czyszczące nie dają zadowalających efektów.

Aby skorzystać ze wsparcia profesjonalisty, wystarczy zadzwonić na numer telefonu dostępny na stronie www wybranej firmy i umówić się na dogodny dla nas termin. Pranie dywanów w Krakowie może zostać przeprowadzone w dwojaki sposób – na miejscu u klienta lub w siedzibie firmy, do której dywan zostanie przewieziony przez jej pracowników, a następnie odwieziony do klienta.

Realizowana przez profesjonalistów usługa pranie dywanów kraków polega na wpompowaniu wody z odpowiednio dobranym detergentem pod wysokim ciśnieniem do materiału i jej natychmiastowym odessaniu wraz z brudem. Jest prowadzona za pomocą profesjonalnego sprzętu dedykowanego czyszczeniu dywanów, co gwarantuje doskonałe efekty oraz pełne bezpieczeństwo dla włókien dywanów. Z powodzeniem można jej poddać zarówno dywany wykonane z syntetycznych włókien, jak i delikatniejsze dywany wełniane.