Urządzając mieszkanie pragniemy, aby każdy element jego wystroju był jak najlepiej dopasowany do całości. Ważną częścią każdego pokoju jest podłoga. Idealna posadzka powinna przede wszystkim spełniać dwa podstawowe kryteria, a mianowicie musi być wytrzymała i musi prezentować się naprawdę dobrze. Walory estetyczne podłogi są bardzo ważne i mają ogromne znaczenie dla wielu klientów. Odpowiednio dobrana posadzka jest doskonałym podkreśleniem stylu wnętrza. Kupując podłogę warto jednak pamiętać również o jej użyteczności i trwałości.

Na jaki rodzaj posadzki warto się, zatem zdecydować?

W dzisiejszych czasach na rynku możemy odnaleźć nowoczesne, wytrzymałe, a przy tym bardzo stylowe podłogi żywiczne. Czy tego rodzaju posadzi nadają się także do domu? Oczywiście, że tak. Podłogi wykonane z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej zdają egzamin nie tylko w obiektach przemysłowych czy w miejscach użyteczności publicznej, są one również doskonałym rozwiązaniem dla naszych mieszkań. Posadzki epoksydowe sprawdzą się między innymi w takich miejscach jak: przedpokój, garaż czy taras, są one bardzo trwałe i odporne na ścieranie, a także na działanie różnego rodzaju środków chemicznych. Natomiast poliuretanowe dekoracyjne podłogi żywiczne z powodzeniem możemy zastosować w dowolnej przestrzeni mieszkalnej. Są one wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, a ponadto charakteryzują się dużą elastycznością i sprężystością. Komfort poruszania się po tego typu podłogach jest naprawdę wysoki, chodząc po nich nie obciążamy stawów, a więc mają one właściwości prozdrowotne. Ponadto są odporne na promieniowanie UV, dlatego można stosować je nawet w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach bez obaw, że wyblakną. Gdzie, więc możemy nabyć wysokiej jakości podłogi żywiczne? Najlepsze podłogi żywiczne zakupimy w firmie J.A.K. Chemia S. C. W ofercie tego przedsiębiorstwa odnajdziemy naprawdę piękne, nowoczesne i trwałe posadzki wykonane z żywicy epoksydowej lub żywicy poliuretanowej. Firma J.A.K. Chemia umożliwia nam wybór posadzek z szerokiej palety barw i wzorów, dlatego też każdy klient z pewnością odnajdzie tu idealne rozwiązanie dla swojego mieszkania.

Dlaczego warto zdecydować się na podłogi żywiczne?

Zalety podłóg wykonanych z żywicy.

Podłogi żywiczne oprócz wspomnianych wyżej korzyści posiadają jeszcze wiele innych ważnych zalet. Przede wszystkim należy podkreślić, że są bardzo proste w utrzymaniu czystości, głównie ze względu na brak spoin. Ponadto są one wyjątkowo odporne na zabrudzenia i posiadają właściwości antystatyczne. Z pewnością docenią je, więc alergicy i osoby wrażliwe na kurz. Warto również zaznaczyć, że posadzki żywiczne mogą być stosowane na system ogrzewania podłogowego. A dzięki temu, że są wodoodporne i szczelne, nie nasiąkają wodą są bardzo popularnym rozwiązaniem w stylowych i nowoczesnych łazienkach. Posadzki żywiczne to wyjątkowo solidne pokrycie, właściwie użytkowane podłogi wykonane z żywicy mogą, bowiem cieszyć nas swoim pięknym wyglądem nawet przez okres 50 lat. Wszystkie te cechy wpływają na ich rosnącą popularność.