Jeżeli szukamy idealnego miejsca na spędzenie wspaniałego weekendu, to jak najbardziej powinniśmy rozważyć podróż do Krakowa. Kraków to miasto, które potrafi zachwycić swoim urokiem. Tutaj z całą pewnością nie zabraknie nam ciekawych miejsc do odwiedzenia. Kraków słynie ze światowej klasy zabytków, niepowtarzalnej atmosfery oraz interesujących festiwali. Weekend w Krakowie można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Co szczególnie warto zobaczyć? Jak się przygotować do wycieczki po Krakowie?

Kraków – obowiązkowy punkt na liście miejsc wartych zobaczenia

Wiele osób chętnie decyduje się na weekend w Krakowie, ponieważ jest to miasto o bogatej historii. Takie zabytki jak: Zamek i Katedra na Wawelu, Smocza Jama, Pomnik Smoka Wawelskiego, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska każdego roku przyciągają do stolicy Małopolski miliony turystów z kraju i zagranicy. Warto poznać dziedzictwo kulturowe swojej ojczyzny, dlatego Polacy chętnie wybierają Kraków na miejsce docelowe swoich wycieczek. Planując weekendowy wyjazd do Krakowa w ramach przygotowań dobrze jest odwiedzić portal Kraków Travel, na którym odnajdziemy wiele praktycznych informacji oraz niezwykle przydatny przewodnik turysty. Za pomocą tego portalu dowiemy się więcej na temat krakowskich zabytków i wydarzeń, które w najbliższym czasie będą odbywać się na terenie miasta. Należy również podkreślić, że oprócz godnych zobaczenia zabytków, Kraków oferuje nam również wiele innych ciekawych atrakcji. Tutaj miło czas spędzą zarówno osoby, które podróżują same, jak i rodziny z dziećmi. Co zatem oprócz najbardziej znanych miejsc warto odwiedzić w tym mieście?

Jakie miejsca warto odwiedzić w Krakowie podczas weekendowej wycieczki?

Ciekawe propozycje na spędzenie weekendu w Krakowie

Warto wiedzieć o tym, że w Krakowie funkcjonuje jeden z największych parków wodnych w Europie, jeżeli więc mamy ochotę na prawdziwe wodne szaleństwo, to jak najbardziej powinniśmy odwiedzić to właśnie miejsce. W Parku wodnym w Krakowie czekają na nas takie atrakcje jak: rwąca rzeka, zjeżdżalnie basenowe i zewnętrzne, solankowe jacuzzi czy też lecznicze hydromasaże. Wspaniałym miejscem na relaks w Krakowie jest także GOjump – Park Trampolin, który to bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim osobom kochającym adrenalinę i sport. Tutaj gwarantowane są niezapomniane wrażenia. Pamiętajmy również o tym, że Kraków uznawany jest za kulturalną stolicę naszego kraju. Spędzając tu weekend warto więc udać się do miejsc, w których będziemy mogli w pełni obcować z kulturą i sztuką. Dobrze jest zatem wybrać się do takich obiektów jak: Pałac Potockich, Filharmonia Krakowska czy Opera Krakowska. Stolica Małopolski słynie również z ciekawych muzeów. Oprócz Muzeum Narodowego w Krakowie na szczególne wyróżnienia zasługują takie muzea jak: Muzeum Farmacji, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Dom Jana Matejki, Muzeum Obwarzanka, Pracownia i Muzeum Witrażu czy też Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz jego filia Ogród Doświadczeń Stanisława Lema. Jak więc widać miejsc, które warto odwiedzić będąc w Krakowie jest naprawdę wiele, tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie.