Znacznie mniejsza ilość wolnego czasu sprawia, że zapoznawanie się z tradycyjnymi gazetkami promocyjnymi jest niemożliwa. Na szczęście większość społeczeństwa korzysta ze smartfonów, na które można pobierać różne aplikacje. Te z informacjami o wyprzedażach, kodach rabatowych i innych super okazjach są wręcz rozchwytywane.

Aplikacje, dzięki którym można oszczędzać

Aplikacje pozwalające oszczędzać na zakupach

Pierwszą opcją jest aplikacja Qpony, w której gromadzone są wszelkie informacje na temat promocji w sklepach w różnych branżach. Można tym samym zaoszczędzić na zakupie sprzętów domowych, fast foodów oraz ubrań. Sprawnie działająca wyszukiwarka oszczędza również czas użytkowników. Kolejną propozycję stanowi aplikacja Pepper, w której zakres informacji jest bardzo duży. Każdy, kto z niej korzysta może ustawić powiadomienia, gdy pojawią się promocje w ulubionych sklepach. Okazjum.pl to następna darmowa aplikacja, którą można pobrać na każdy system operacyjny. Sprawdzi się zarówno na Androidzie, jak i iOS. Można się z niej dowiedzieć o promocjach w niektórych sieciach handlowych. Bierze się pod uwagę konkretne lokalizacje.

Aplikacje z promocjami

Warto przyjrzeć się także działaniu Prometheusa, aplikacja skupia wszystkie gazetki promocyjne ze sklepów w najbliższej okolicy. Bieżące aktualizacje w niej zamieszczane są na wagę złota i…czasu. Do pobrania poleca się także aplikację o nazwie Zrabatowani, której główną funkcją jest wykorzystywanie tak zwanego cash back. Jeżeli ktokolwiek zrobi zakupy z kodem uzyskanym poprzez tę stronę, może uzyskać zwrot pewnej kwoty. Można ją wówczas wypłacić lub przekazać na cel charytatywny. Warto korzystać ponadto informacje o promocjach od Tropicieli Okazji, aplikacja zbiera informacje od kilkudziesięciu sklepów w całym kraju. Dodatkową funkcją jest zredagowanie listy zakupów. Pozostałymi aplikacjami, których przetestowanie jest opłacalne są: Kody.pl, Moja Gazetka, Blix oraz Promoceo. Każda z nich jest dedykowana dla osób, które nie lubią przepłacać i szukają oszczędności w domowym budżecie.