Koniec roku najczęściej kojarzony był z uczniami ze świadectwami w rękach oraz nauczycielami z pełnymi bukietami kwiatów. Najczęściej to właśnie kwiaty bądź słodycze wręczane były na zakończenie roku szkolnego. Dziś niestety jest już to coraz rzadszy widok, ponieważ wychowawcy w ramach prezentu otrzymują biżuterię, bony czy karty podarunkowe. Co więc najlepiej wręczyć nauczycielowi, by nie popełnić faux-pas?

Foto-książka

To niezwykle pomysłowy prezent dla nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego, szczególnie, gdy następuje pożegnanie wychowawcy bądź klasa jest tak z nim zżyta. To fajne miejsce na zebranie wszystkich zdjęć klasowych ze wspólnych wycieczek, różnych przeżyć i doświadczeń. Warto do niej dołączyć ręcznie pisaną dedykację czy wpisy wszystkich uczniów z klasy. To niezapomniany i niezwykle wyjątkowy prezent.

Personalizowany notatnik

Nauczyciel to osoba, która zawsze w ręku trzyma swój notatnik czy planner. Doskonałym pomysłem w 100% trafionym jest personalizowany notatnik podpisany imieniem, załączonym zdjęciem, odpowiednim motywem bądź cytatem. To niezwykle praktyczny, a dodatkowo niezbyt kosztowny prezent, na który z pewnością każdy z klasy będzie się w stanie złożyć.

Prezent dla wychowawcy na koniec roku – co kupić?

Kubek z cytatem

Kolejnym atrybutem nauczyciela jest kubek. Wynika to z tego, że jego narzędziem pracy jest mowa, więc często borykają się z suchością w gardle. Każdy nauczyciel ma swoje ulubione zwroty czy cytaty, którymi często dzieli się ze swoimi uczniami. Taki prezent z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nauczyciela i sprawi, że często będzie po niego sięgać. Dobrym pomysłem jest również zakup kubka termicznego, który na długo, z pewnością przez kilka lekcji będzie utrzymywał ciepłą kawę czy herbatę.

Czekoladki w ciekawszym wydaniu

Alternatywą do tradycyjnych czekoladek kupionych w sklepie ciekawą i robiącą wrażenie formą są personalizowane pralinki czy czekoladowy telegram. Z pewnością prezent ten zaskoczy wychowawcę, a szczególnie tego, niewyobrażającego sobie dnia bez kawałka dobrej czekolady.