Kiedy dziecko kończy rok zwykle już chodzi, więc zaczyna interesować i bawić się całkiem odmiennymi rzeczami. Przed podjęciem decyzji o konkretnym prezencie warto dowiedzieć się z jakich rzeczy najczęściej były zadowolone inne roczniaki. Oto kilka propozycji prezentów dla najmłodszych.

Prezenty, które zawsze będą trafione

Jeździk jest z jedną opcji, która sprawdza się zawsze. Dzieci potrafią się nimi bawić latami. Do najczęściej wybieranych zalicza się rowerek 3w1 Wishbonebike, samochód Little Tikes, metalowy jeździk Vilac, hulajnoga Mini Micro, jeździk Puky, jeździk Small Foot, jeździk Wheely Myszka Mały, rowerek biegowy Tup Tup czy rowerek Plantoys. Kolejnym trafionym prezentem dla rocznych dzieci są różne namioty, domki oraz tipi. Dzieci uwielbiają zabawę w chowanego, często chowają się pod stół, kołdrę czy zasłonę. Często samodzielnie tworzą własnoręczne domki, wykonane z przeróżnych materiałów. Do polecanych produktów tego typu należy Tipi Nununu, kartonowy domek Hocko namiot IKEA, namiot cyrkowy IKEA oraz materiałowy domek od Szafa Tosi. Bujanie jest również jedną z ulubionych aktywności, podejmowanych przez mniejsze dzieci. Dzieci same wchodzą do różnych koszy, koców, prosząc o pohuśtanie dorosłych. Warto dodać, że bujanie stymuluje układ przedsionkowy. W tej kategorii poleca się plastikowy bujacz – Little Tikes, bujacz z piankowych puzzli – Tessell, łosia na biegunach – Ikea, drewnianego konia na biegunach – Janod oraz miękkiego konia na biegunach – Bubble&Pip.

Co kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Pozostałe propozycje prezentów

Małe dzieci, które już chodzą najczęściej większość dnia spędzają w ciągłym ruchu. Podskakiwanie jest jedną z ulubionych aktywności maluchów. Rocznym szkrabom tego typu czynność najlepiej wychodzi na skoczkach, takich jak np. różowy słoń Barbapapa, krówka Tootiny oraz zielony skoczek Barbo Toys. Dla dzieci, które do końca nie opanowały techniki chodzenia pomocne będą pchacze. Na rynku występują takie modele, w których można regulować prędkość kręcenia się kółek. Mowa tutaj o wilku do ciągnięcia i pchania – Ebulobo, wielofunkcyjnej kostce edukacyjnej na kółkach, wózku pchaczu Moover, piłce oball do pchania czy pingwinie do pchania.