Na rynku coraz więcej pojawia się produktów bezglutenowych. Można je dostrzec w większych supermarketach, mniejszych sklepikach jak i sklepach online takich jak sklep bezglutenowy czy sklep ze zdrową żywnością. Jak i gdzie zatem kupować produkty bezglutenowe oraz na które z nich się decydować?

Gdzie dostać produkty bezglutenowe? – sklep bezglutenowy

Jak już wspomniano produkty bezglutenowe są coraz ogólnie dostępne, można je kupić w takich miejscach jak sklep bezglutenowy, który oferuje produkty jedynie dostępne dla osób, spożywających tego rodzaju produkty. Można je kupić także w supermarketach na specjalnych półkach oznakowanych – produkty bez glutenu czy także w małych przydomowych sklepach. Produkty pozbawione glutenu zwykle są oznakowane symbolem przekreślonego kłosa. Najlepiej pozyskiwać je od producentów, specjalizujących się sprzedażą i produkcją jedynie produktów bezglutenowych.

Trzeba mieć świadomość, że mniejsze sklepy czy piekarnie są wyposażone w tego typu produkty, jednak nie w takiej ilości jak dostępne są one w specjalnych sklepach im dedykowanych. Zwykle ceny w mniejszych sklepach są znacznie wyższe w porównaniu z sklepami większymi. Czasem lepiej zdecydować się na zakup produktu droższego jeżeli pochodzi on od monoproducentów, aniżeli od wielobranżowców. W miejscach, w których występują produkty glutenowe trzeba zwracać uwagę na to, czy są one odpowiednio odseparowane od glutenowych towarów.

Gdzie kupić produkty bezglutenowe dobrej jakości?

Sklepy z żywnością bezglutenową online

Coraz częściej produkty bezglutenowe można kupić w sklepach internetowych. Konsumenci mają łatwy dostęp do zakupu tych produktów, nie muszą przemierzać półek sklepowych w poszukiwaniu konkretnych produktów. W sklepach online są one łatwo dostępne, a dodatkowo ceny, które oferują są często bardzo korzystne, dodatkowo często proponują różne rabaty i upusty przy zakupie większej ilości produktów. W takich sklepach często towary oznakowane są bezpiecznymi certyfikatami i znajdują się na liście Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

W tego typu sklepach asortyment jest bardzo bogaty, w sklepach stacjonarnych zwykle produktów bezglutenowych jest kilka. Ciężko nawet czasem zebrać produkty na jeden posiłek. Sklepy internetowe, zajmujące się sprzedażą produktów zwykle posiadają produkty, które umożliwiają osobom chorym na Celiakię czy nietolerującym glukozę przygotowanie pełnowartościowego posiłku.

Jakie produkty dostępne są w sklepach bezglutenowych online?

W wielu sklepach online, zajmujących się sprzedażą produktów bezglutenowych można zakupić pieczywo bezglutenowe, produkty zbożowe bezglutenowe, przekąski i słodycze bezglutenowe, sosy i dodatki do potraw bezglutenowe, przyprawy bezglutenowe, cukier i środki słodzące bezglutenowe, bakalie bezglutenowe, nasiona i pestki bezglutenowe, kakao i kawy zbożowe bezglutenowe, dania gotowe bezglutenowe, kaszki dla dzieci bezglutenowe oraz błonniki bezglutenowe. Jak widać tego typu asortyment trudno jest dostępny w jednym sklepie, sprzedającym różne produkty. Dzięki zakupom w sklepie online można dokonać większych zakupów, którymi można się cieszyć przez dłuższy czas.