Zastanawiasz się nad zapisaniem na kurs tańca, lecz ciągle targają Tobą  wątpliwości? 

Niepotrzebnie! Ta forma aktywności nadaje się zasadniczo dla wszystkich, bez względu na wiek. W poniższym artykule zaprezentujemy argumenty przemawiające za podjęciem nauki tańca. Przeczytaj i daj się przekonać!

Jakie korzyści płyną z nauki tańca?

Dlaczego warto uczyć się tańczyć?

Przede wszystkim, jak mówi popularne przysłowie, ruch to zdrowie. W szkołach tańca jest tak zróżnicowana oferta (oferty krakowskich szkół tańca można sprawdzić, wpisując np. frazę taniec kraków, że z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Oprócz podziału na rodzaje tańca istnieją kursy opracowane dla dzieci i młodzieży, dorosłych, seniorów, a często  w każdym z nich można wyróżnić poziomy zaawansowania.  W trakcie tanecznego treningu, spala się mnóstwo kalorii, oraz angażuje wiele partii mięśniowych, efektem czego może być utrata zbędnych kilogramów,  wymodelowanie sylwetki, oraz poprawienie kondycji — a to wszystko przy okazji dobrej zabawy.

 To jednak jeszcze nie wszystkie korzyści zdrowotne. Ta aktywność ma zbawienny wpływ na krążenie oraz obniża poziom cukru. W trakcie treningu wyzwalają się endorfiny, co sprawia,  że po zajęciach będzie nam towarzyszyć dobry nastrój.

Kolejnym aspektem jest fakt, że nawet podstawowa umiejętność tańczenia po prostu się przydaje. Być może zdarzyło Ci się, że miałeś ochotę poszaleć na parkiecie, ale nie byłeś pewien swoich umiejętności tanecznych,  przez co, zamiast dobrze się bawić, „podpierałeś ściany”  i tylko tęsknym wzrokiem patrzyłeś na rozbawionych tancerzy, przytupując do rytmu stopą, w takt ulubionej sukienki. Nigdy więcej, żyje się raz! Weź lekcje tańca i zaskocz innych jak również samego siebie na weselu, dyskotece czy innego rodzaju imprezie.

Taniec łączy ludzi

Powodem, dla którego warto zapisać się na kurs tańca, jest możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi. Nawet jeżeli jesteśmy nieśmiali, dobre relacje z innymi są nam potrzebne, abyśmy czuli się szczęśliwi. Na kursach nawiązują się piękne przyjaźnie, a nawet związki!

Co więcej, lekcje tańca to także fenomenalny sposób na podbudowanie pewności siebie — w ich trakcie możesz odkryć siebie zupełnie na nowo. Fakt, ze z lekcji na lekcję robisz postępy i  zyskujesz większą świadomość swojego ciała, również sprzyja lepszemu samopoczuciu!

Być może stanie się Twoją pasją?

W natłoku codziennych zajęć zdarza się nam zapomnieć o sobie. W pewnym momencie możesz się zorientować, że oto życie przecieka Ci przez palce. Nie dopuść do tego, znajdź coś, co urozmaici Twoją codzienność i wniesie w nią radość. Może to być właśnie taniec. Wyszukaj taniec kraków (lub inne miasto) i zobacz, co znajdujące się najbliżej Ciebie szkoły tańca mają do zaoferowania. Być może uda Ci się namówić na ów kurs Twoją drugą połówkę? To znakomity sposób na to, aby ponownie się do siebie zbliżyć, nawet mimo całkiem imponującego stażu!

Formuły kursów są rozmaite. Możesz dołączyć do większej grupy kursantów, których zainspirowało hasło taniec Kraków, lub zdecydować się na lekcje indywidualne. 

Wybierz to, co przemawia do Ciebie najbardziej.