Nie bez powodu w ostatnim czasie minimalizm zyskuje coraz większe grono zwolenników. Bardzo często bowiem okazuje się, że jesteśmy przytłoczeni nadmiarem wszelkiego rodzaju rzeczy, z których nie korzystamy, a które trudno nam wyrzucić. Dobrym przykładem tego typu sytuacji niekiedy okazują się ubrania w szafach - nawet wtedy, gdy na półkach zalegają sukienki czy bluzki, które są już na nas za małe lub za duże, nie jesteśmy w stanie ich sprzedać lub oddać potrzebującym. W efekcie w szafie często zaczyna brakować miejsca, a znalezienie odpowiedniej stylizacji zajmuje nam bardzo dużo czasu. Dlatego też coraz więcej osób zwraca się w kierunku slow fashion, starając się korzystać z założeń minimalizmu i stworzyć bazę do wszelkiego rodzaju kreacji.

Na czym polega slow fashion i jak wprowadzić je do codziennego życia?

Slow fashion polega przede wszystkim na stworzeniu bazy garderoby, z której z łatwością utworzymy stylizacje na różne okazje. Dlatego też w roli bazy często występują proste jeansy, eleganckie spodnie, sukienki, stonowane T-shirty czy koszule. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie kupować zbyt wielu bazowych ubrań, a zamiast tego postawić na ich jakość. Dzięki temu, że zaoszczędzimy na zakupie kilku par spodni, z łatwością znajdziemy ubranie wykonane z wysokiej jakości materiału, które zapewni nam duży komfort podczas codziennego użytkowania. Ponadto starannie wykonane ubrania często wyróżniają się większą wytrzymałością i pięknie się prezentują nawet po upływie kilku lat.

W jaki sposób uporządkować szafę w duchu slow fashion?

Decydując się na skorzystanie z założeń slow fashion, warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby na początku się nie zniechęcać i wprowadzać nowe zasady małymi krokami. Dzięki temu łatwiej wyrobimy sobie odpowiednie nawyki, nie tracąc przy tym od razu większości ubrań. Co więcej, dla wielu osób dużym wyzwaniem okazują się zakupy, podczas których możemy spotkać się z licznymi ciekawymi promocjami i skusić się na którąś z rzeczy. Wówczas dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na zakup ubrania z trwałego materiału, który wyróżnia się przewiewnością i odpowiada kolorystyką naszej urodzie.