Spory na temat wyższości ebooków nad książkami papierowymi i odwrotnie trwają od bardzo dawna. Właściwie trudno jednoznacznie opowiedzieć się po jednej ze stron, gdyż zwolennicy obu rozwiązań dostrzegają inne zalety ulubionych form książek. Na korzyść elektronicznych książek przemawia zapewne szybkość realizacji zamówień oraz możliwość czytania w każdych okolicznościach i w każdym miejscu. Natomiast publikacje wydawane w papierowej formie są wybierane przez osoby lubiące zaczytywać się w tytułach występujących tradycyjnie.

Ebooki katolickie - idealna alternatywa dla tradycyjnych książek

W jakich formatach występują ebooki?

Wśród wielu tytułów wydawanych w elektronicznych formatach znajdują się również ebooki katolickie, dostępne między innymi w sklepie internetowym Sumus. Występują w różnych formatach – najbardziej popularnym jest pdf, jednak pojawiają się również pliki MOBI oraz EPUB. Do dwóch ostatnich często niezbędne jest zainstalowanie aplikacji odczytującej wskazane formaty, z tekstami można zapoznać się na dowolnym nośniku, nie tylko komputerze i telefonie. Na rynku dostępne i coraz bardziej popularne są czytniki ebooków, niektóre z nich intuicyjnie dostosowują się do pory dnia i nocy. Dla własnych preferencji można również wybrać najlepszą czcionkę, jej rodzaj, wielkość i grubość – korzyści z takich form jest bardzo dużo. Przekonują się do niej również osoby starsze, które decydują się na ebooki katolickie między innymi w sklepie Sumus, gdzie dostępne są publikacje pozwalające na zgłębienie tajników wiary. Wśród wielu tytułów znajdują się takie, które opowiadają historię żyjących kiedyś ludzi, którzy przez większą część swojego życia dawali liczne świadectwa wiary, nie poddawali się i byli konsekwentni w swoich działaniach. Niektóre ebooki katolickie przekazują wiele wartości oraz życiowych prawd, choćby tę mówiącą, że los każdego człowieka jest nieprzewidywalny. Często ludzkie plany są weryfikowane przez Pana Boga, który ma odmienne zdanie na temat losu każdego człowieka.

Tematyka książek katolickich w postaci elektronicznej

Zarówno książki w postaci papierowej jak i ebooki katolickie poruszają podobne kwestie, różnica polega jedynie na formie zapoznawania się z treścią. Ciekawą pozycją może być tytuł, w którym ukazane są różne oblicza kapłaństwa opisane przez jednego z księży, który czuje się odpowiedzialny przez Panem Bogiem nie tylko za swoje zbawienie, ale i osób, do których przemawia. Ebooki katolickie to również doskonały sposób na świeże spojrzenie na rozważania różańcowe, mogą stać się dla każdego wewnętrznymi, duchowymi rekolekcjami. Czasami w naszym życiu pojawiają się doświadczenia trudne do zrozumienia, modlitwa różańcowa może pomóc w zrozumieniu ich i nowym spojrzeniu na całe swoje dotychczasowe życie. Różaniec to najlepszy sposób na rozmowę z Maryją, która przecież jest matką nas wszystkich, chętnie okazuje nam swoje miłosierdzie. Regularne odmawianie Zdrowaś Maryjo może pozwolić na odnalezienie nowego sensu i celu codziennej egzystencji, z czasem staje się to forma rozmowy, bez której trudno wyobrazić sobie zakończenie dnia.