Soda oczyszczona to produkt, który w domu posiada niemal każdy. Warto zauważyć, że sprawdza się ona nie tylko przy pieczeniu ciast, bowiem za jej pomocą można posprzątać niemal całe mieszkanie. Co najważniejsze jest ona bezpieczna, biodegradowalna i ekologiczna.

Soda oczyszczona w kuchni.

W kuchni soda oczyszczona przyda się zarówno do gotowania, jak i sprzątania. Jest doskonałym zamiennikiem proszku do pieczenia, nadaje puszystość omletom, znakomicie zmiękcza twarde mięso. Za pomocą roztworu przygotowanego z wody i sody można poprawić smak ryb, natomiast pasty wykonanej z sproszkowane witaminy C i sody można używać zamiast drożdży.

Podczas codziennych kuchennych porządków soda jest wręcz nieoceniona. Można z niej przygotować różne pasty i roztwory. Soda doskonale sprawdzi się podczas usuwania tłuszczu i spalenizny, przy czyszczeniu mikrofalówki bądź zaschniętego piekarnika, a także pomoże zniwelować nieprzyjemne zapachy z lodówki czy też zmywarki. Warto wykorzystać ją również do mycia butelek po occie i oleju oraz jako płyn do mycia naczyń.

Do czego możemy wykorzystać sodę oczyszczoną?

Zastosowanie sody oczyszczonej w domu.

Z sody można także przygotować bardzo skuteczną pastę do czyszczenia umywalki, wanny czy też brodzika wystarczy wymieszać ją z płynem do naczyń (najlepiej użyć sody gruboziarnistej). Sody warto używać również do suchego prania dywanów, czyszczenia srebra, czy też wybielania ubrań. Pasta z sody pomoże nam także w przypadku silnych zabrudzeń i plam. Należy dokładnie wetrzeć ją w ubrania, a następnie wyprać w pralce. Niektórzy używają sody również, jako preparatu, który ma zapobiegać poceniu się stóp. W takiej sytuacji trzeba namoczyć nogi w misce z ciepła wodą oraz dwoma łyżeczkami sody. Jeżeli posiadamy w domu czworonogi warto pamiętać, że soda oczyszczona doskonale zniweluje nieprzyjemny zapach z uprzednio wyczyszczonej kuwety czy też z posłania psa lub kota. Sodę oczyszczona można wykorzystać także do bezpiecznego czyszczenia dziecięcych zabawek.

Jak widać soda oczyszczona posiada bardzo uniwersalne zastosowanie, dlatego warto mieć ją w domu, może się przydać w naprawdę wielu codziennych sytuacjach.