Wyszukiwanie obrazem w Google to dla wielu użytkowników Internetu bardzo przydatne rozwiązanie. Jest to niezwykle ciekawa opcja. Warto, bowiem podkreślić, że dzięki niej mamy możliwość kontrolowania zdjęć, które publikujemy w sieci. Wyszukiwanie obrazem firma Google wprowadziła do swojej oferty w 2001 roku. Komu i w jakiej sytuacji szczególnie może przydać się ta funkcja? W jaki sposób można z niej skorzystać?

Wyszukiwanie obrazem w Google, jako dobry sposób na kontrolowanie grafik umieszczanych w Internecie.

Warto podkreślić, że wyszukiwanie obrazem w Google to opcja, z której szczególnie chętnie korzystają twórcy publikujący swoje zdjęcia w sieci. Dzięki niej, bowiem fotografowie, graficy czy też inni twórcy internetowi mogą sprawdzić czy dodane przez nich grafiki nie zostały bezprawnie wykorzystane przez innych użytkowników i czy tym samym nie doszło do nadużycia i kradzieży. Pamiętajmy bowiem, że dodając do swojej publikacji zdjęcie, które to jest własnością osoby prywatnej najpierw musimy uzyskać od niej zgodę na jego udostępnienie. Wyszukiwanie obrazem w Google to dość prosta czynność, dlatego też bez problemu będzie mógł sobie z nią poradzić każdy z nas. Jak zatem tego dokonać? Istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

Czym jest wyszukiwanie obrazem w Google i jak tego dokonać?

Najpopularniejsze metody wyszukiwania obrazem w Google, z których warto skorzystać.

Do jednej z najprostszych i tym samym najbardziej popularnej metody wyszukiwania obrazem w Google należy przeciągnięcie wybranej przez nas grafiki i upuszczenie jej w polu wyszukiwania na stronie internetowej Google. Wówczas, jeżeli jest to np. grafika danego produktu lub baner, który reklamuje jakąś usługę to wyszukiwarka Google przekieruje nas na stronę, na której znajduje się obraz. Jeżeli natomiast będziemy wyszukiwać konkretnego zdjęcia fotografa to po przeciągnięciu go i upuszczeniu Google przeniesie nas na odpowiednią witrynę bądź też na stronę z wyszukiwaniami gdzie grafika ta została wykorzystana.

Drugą metodą wyszukiwania obrazem w Google jest dodanie danego obrazu do wyszukiwarki. Dzięki temu jesteśmy w stanie odnaleźć obraz, który to został wcześniej zapisany na naszym komputerze. Możemy tego dokonać korzystając z adresu images.google.com. Na stronie tej klikamy w ikonkę aparatu, a następnie zakładkę „Upload an image”, następnie wybieramy interesujący nas plik. W efekcie tego działania ukażą nam się wszystkie wyszukiwania z tym właśnie zdjęciem. Jeszcze inną metodą wyszukiwania obrazem jest wyszukiwanie przy wykorzystaniu adresu URL. W tej opcji na stronie images.google.com po kliknięciu w ikonkę aparatu wybieramy zakładkę „Paste image URL”. Obraz, który nas interesuje otwieramy w nowym oknie, kopiujemy jego adres URL i wklejamy w dostępny link. Na koniec klikamy „search by Image”. Warto również dodać, że bardzo prostym rozwiązaniem, które niestety nie jest dostępne w wszystkich rodzajach przeglądarek jest wyszukanie obrazu za pomocą prawego przycisku myszki. Jeżeli klikniemy tym klawiszem na obraz i pojawi się nam do wyboru opcja „szukaj obrazu w Google” to z całą pewnością warto z niej skorzystać, ponieważ w ten sposób szybko i sprawnie zostaniemy przekierowani do interesujących nas wyników wyszukiwania.