Materiały spawalnicze są niezbędne do wykonywania prac z zakresu spawania. Są dostępne w ofercie wielu marek, spośród których zdecydowanie wyróżnia się jedna. Metalweld, bo to o niej mowa, jest polskim producentem dostarczającym klientom wysokiej klasy materiałów spawalniczych, które pod względem jakości mogą konkurować z uznanymi na całym świecie przedsiębiorstwami. Wysoka jakość dostarczanych rozwiązań, w połączeniu z elastycznym i kompleksowym podejściem do klienta sprawia, że z ofertą firmy Metalweld warto zapoznać się bliżej.

Firma Metalweld i krótka historia jej działalności

Metalweld jest polskim przedsiębiorstwem powołanym do życia w roku 1993. Na samym początku swojego istnienia do 2004 r. firma wchodziła w skład Holdingu Hut Słoweńskich FIPROM. Po wykupieniu udziałów przez polskich udziałowców stała się jednak całkowicie polską firmą i taką pozostaje po dziś dzień. 2004 r. był również początkiem niezwykle dynamicznego i intensywnego rozwoju przedsiębiorstwa, którego oferta została rozbudowana o dodatkowe elementy – jej asortyment został poszerzony o elektrody dedykowane do stali energetycznych i wysokostopowych, elektrody do napawania i regeneracji oraz elektrody produkowane na bazie niklu.

2010 r. również przyniósł istotne zmiany w funkcjonowaniu oraz samym wizerunku firmy, która zdecydowała się na przeprowadzenie rebrandingu. Jego znamiennym efektem była zmiana identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa oraz nowe logo, które obecnie jest znakiem rozpoznawczym firmy Metalweld. W 2012 i 2013 r. nastąpiło kolejne rozszerzenie oferty firmy, która została wzbogacona o druty proszkowe do napawania i spawania. W 2017 r. do sprzedaży trafiły z kolei druty proszkowe Corefil przeznaczone do stali konstruktorskich i nierdzewnych. Metalweld od lat jest członkiem Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, co daje firmie możliwość bycia na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi oraz pozwala systematycznie dostosowywać swoją działalność do bieżących trendów rynkowych.

Metalweld – polski producent materiałów spawalniczych światowej klasy

Firma Metalweld i jej rozbudowana oferta dla branży spawalniczej

Firma Metalweld może poszczycić się rozbudowaną oraz kompletną ofertą wysokiej jakości materiałów spawalniczych. Jej asortyment obejmuje takie materiały, jak m. in. elektrody MMA, pręty TIG, druty spawalnicze MIG/MAG, druty proszkowe, do łuku krytego SAW z topikami oraz druty i pręty przeznaczone do spawania gazowego. Jej oferta skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstwa z takich sektorów, jak m. in. energetyka, przemysł chemiczny, budownictwo przemysłowe oraz regeneracja i naprawa.

Szeroki wybór dostępnych w sprzedaży rozwiązań oraz ich jakość utrzymywana na światowym poziomie pozwala polskiej firmie z powodzeniem konkurować z zagranicznymi koncernami o globalnych zasięgach. Wszystkie produkty Metalweld cechują się nowoczesnością, efektywnością oraz pełnym bezpieczeństwem stosowania, co potwierdzają atesty i certyfikaty. Oprócz doskonałej jakości rozwiązań spawalniczych, firma metalweld wyróżnia się także elastycznym podejściem do klienta, które zyskało jej szerokie grono wiernych odbiorców.