Karpacz jest coraz bardziej popularnym miejscem na mapie Polski. W ciągu roku pojawia się tam około 2,5 milionów turystów, chcących poczuć klimat Krakonoszy. Zimą to czas, w którym zjeżdżają się tłumnie narciarze i snowboardziści, a w ciepłe okresy pojawiają się wędrowcy, wyruszający na szlaki, by odkrywać górskie zakątki. Karpacz słynie z interesującego położenia i kilku wyjątkowych atrakcji. Oto one.

Spotkanie z Karkonoszami

Największą atrakcję stanowią eskapady górskie na Śnieżkę lub niższe rejony. Dla aktywnych lub mniej zaawansowanych turystów zaleca się spacer do Samotni niebieskim szlakiem. Można udać się także na spacer po lasach wokół Karpacza. Większość tras jest niezwykle przyjaznych zarówno dla dzieci jak i rodziców z wózkami (lepiej sprawdzą się te sportowe rodzaje wózków). Na Równię pod Śnieżką mogą wybrać się osoby nawet gorzej przygotowane fizycznie, ale nie mogą zapomnieć o odpowiednim osprzętowaniu. Występuje możliwość wyjechania gondolą na Kopę lub udając się od strony Czech na samą Śnieżkę.

Norweski Kościół Wang

To 800-letnia protestancka świątynia, która przenosi do czasów króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV, który zakupił ów Kościół. Następnie drewniany Kościół doczekał się swojego kamiennego następcy, który pochłonął wiele pieniędzy lokalnych mieszkańców. Aż po dziś dzień można zwiedzać ten obiekt i wsłuchiwać się w nordyckie opowieści, powiązane z chrześcijańską symboliką.

Co warto zwiedzić w Karpaczu?

Wyjątkowy wodospad

Dziki Wodospad powstał gdy rzeka Łomnica, biegnąca na Równi pod Śnieżką powodując roztopy czy lawiny śniegu podnosiły poziom wody, co zalewało okoliczne osady. Po powodzi w 1897 roku zbudowano zbiorniki, które zabezpieczały zaporę i tak pojawił się wodospad. Znajduje się on powyżej hotelu „Biały Jar”.

Muzeum Turystyki i Sportu

Umieszczono w nim zabytkowe narty Kamila Stocha, co stanowi duże zainteresowanie wśród miłośników sportów zimowych. W Muzeum znajduje się mnóstwo informacji dotyczących rozwoju osadnictwa w Karkonoszach czy początkach turystyki.

Inne atrakcje

Warto udać się także do Muzeum Zabawek, Młynku Miłości, Parku przy Zaporze w Łomnicy, Trójkąta Bermudzkiego, parku liniowego czy na tor saneczkowy.