Perfumy stanowią jeden z najbardziej popularnych pomysłów na prezent, ponieważ istnieje ogromny wybór zapachów. Niektóre z nich są mieszanką klasycznych aromatów, dlatego znacznie łatwiej dopasować perfumy do konkretnej osoby. Dodatkową zaletą jest fakt rozlewania zapachów do bogato zdobionych flakonów, które następnie zamykane są w ozdobne pudełeczko, gotowe do wręczenia. Okazje mogą być przeróżne, począwszy od urodzin, imienin, poprzez Święta Bożego Narodzenia, Walentynki, a kończąc na podziękowaniach za okazane przysługi.

Czy upominek w postaci perfum jest odpowiedni?

W dawnych czasach perfumy były wyznacznikiem luksusu i elegancji, wyłącznie najbogatsi mogli sobie na nie pozwolić. Obecnie, każdy może się w nie zaopatrzyć, są ogólnodostępne w każdej drogerii i innych sklepach. Jednak wybór powinien być zawsze przemyślany, najlepiej sugerować się tym, jaki zapach wyczuwa się na co dzień od osób obdarowanych, lepiej unikać eksperymentów w tym zakresie. Jedną z najbardziej znanych linii zapachowych są perfumy damskie Chanel, które istnieją na rynku już niemal 100 lat – swoją premierę miały bowiem w 1921 roku. Produkcję rozpoczęto od najbardziej kultowych Chanel No. 5, które do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet na całym świecie. Nie bez powodu są one utożsamiane z szykiem i blaskiem bijącym od Coco Chanel – rewolucjonistki w kobiecej modzie. Perfumy damskie Chanel są produktem luksusowym, pasującym na każdą okoliczność i do każdej osobowości, wzbudzają radość i chęć flirtowania oraz uwodzenia – są niepowtarzalne. Nie jest tajemnicą, że każda kobieta lubi otulać się ulubionym zapachem perfum, dzięki temu może poczuć się pewna siebie i wzbudzić w sobie poczucie własnej atrakcyjności. Ekskluzywny prezent w postaci na przykład perfum Coco Chanel z pewnością zostanie doceniony znacznie bardziej, niż pudełko czekoladek, czy kwiaty, gdyż stanowią znacznie bardziej intymny podarunek.

Czy wręczanie perfum w ramach prezentu jest właściwe?

Czym kierować się wyborem perfum na prezent?

Wybierając się do drogerii po perfumy na prezent, warto wiedzieć, jaki zapach znajduje się we flakonie, można to sprawdzić dzięki testerom znajdującym się obok produktów. Zapach musi pasować do kobiety, która go otrzyma – nie ma w tym przypadku mowy o sięgnięciu po pierwszy z brzegu flakon. Jeżeli zakupy odbywają się przez Internet, sprawa jest nieco trudniejsza, gdyż konieczna jest wówczas doskonała znajomość drugiej osoby, tę formę poleca się głównie osobom mieszkającym ze sobą pod jednym dachem. Można wówczas podejrzeć posiadany zapach i sugerować się zdobytą wiedzą, gdy jest to niemożliwe, sprawdzić mogą się kultowe perfumy damskie chanel, wpisujące się w gusta każdej kobiety. Ważnym aspektem jest również miejsce zakupu perfum, powinny to być znane i polecane drogerie stacjonarne oraz internetowe. Mają one w swoich zasobach perfumy bardzo dobrej jakości, które są jednocześnie trwałe i wydajne, posłużą więc bardzo długo. Najczęściej wybierane są nuty kwiatowo-owocowe, które równoważą się i ostatecznie tworzą najbardziej klasyczny zapach idealny zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjścia.