W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie w sposób kompleksowy zadbać o swój uśmiech, tak aby był on jednocześnie piękny i zdrowy. Jak wiadomo uśmiech jest ważną wizytówka każdego człowieka, dlatego tak ważne jest to, aby dbać o zęby, regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, a w przypadku uszkodzenia lub utraty naturalnego zęba skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które w skuteczny sposób pomogą pozbyć się tego problemu. Aby osłonić i wzmocnić uszkodzony ząb warto zdecydować się np. na korony pełnoceramiczne.

Korony pełnoceramiczne – charakterystyka i zalety

Korona to skuteczny sposób na poprawę uszkodzonego zęba. Tego typu rozwiązanie stosuje się zarówno w przypadku całkowitego zastąpienia uszkodzonego zęba, jak i do wypełnienia części zęba. Korona pełnoceramiczna to taki rodzaj korony zębowej, która wykonana jest z czystej ceramiki. Tego typu korony są szczególnie chętnie stosowana w przednim odcinku szczęki i żuchwy. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że wyróżniają się one niezwykle wysokimi walorami estetycznymi. Warto zauważyć, że taka korona w swoim wylądzie w niczym nie odbiega od zdrowych, naturalnych zębów i jednocześnie wykazuje zbliżone cechy do cech zębów naturalnych. Wielu pacjentów docenia również to, że korony pełnoceramiczne nie zawierają metalu, są wytrzymałe i szczelne. Dzięki swojej trwałości są odporne na złamania, a dzięki idealnemu dopasowaniu bardzo dobrze chronią ząb przed rozwojem próchnicy. Musimy jednak pamiętać o tym, aby o higienę jamy ustnej dbać we właściwy sposób, ponieważ pomimo tego, iż próchnica nie może pojawić się na koronie może wystąpić na krawędzi korony i zęba naturalnego.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na korony pełnoceramiczne?

Założenie korony pełnoceramicznej – co dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Warto podkreślić, że przed założeniem korony stomatolog musi dokładnie sprawdzić czy miejsce, na którym będzie ona nakładana zostało skrupulatnie wyleczone. Należy również zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach chętnie wybieranym rozwiązaniem jest cyfrowe leczenie protetyczne, dzięki któremu nie trzeba wykonywać tradycyjnych wycisków. Zastosowanie zaawansowanych skanerów najnowszej generacji to przede wszystkim możliwość bezpiecznego, skutecznego i precyzyjnego skanu uzębienia. Po uzyskaniu takiego skanu lekarz jest w stanie w taki sposób dopasować koronę zębową, aby idealnie pasowała ona do danego miejsca. Jeżeli interesują nas estetyczne rekonstrukcje protetyczne i dobrej jakości korony pełnoceramiczne kraków to z całą pewnością powinniśmy zapoznać się z ofertą firmy Indexmedica. W tej klinice możemy liczyć na pomoc doświadczonych i wysoce wykwalifikowanych specjalistów, którzy dbają o to, aby wszyscy pacjenci czuli się tu naprawdę komfortowo. Do głównych powodów, dla których tak wiele osób chętnie decyduje się na skorzystanie z usług tej firmy możemy zaliczyć miedzy innymi: indywidualne podejście do pacjenta, precyzyjnie przeprowadzane leczenie czy też dobrą komunikację na linii lekarz – pacjent polegająca na szczegółowym przekazywaniu informacji o procesie leczenia.