Medytacja pozwala nam lepiej radzić sobie ze stresem, zwiększa zadowolenie z życia, a także pozytywnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Medytowanie przynosi spokój i harmonię. Co prawda medytować można w dowolnym miejscu warto jest jednak robić to w domu. Dlaczego? Medytacja w domu to naprawdę wiele korzyści. Jakie są, więc główne zalety medytacji we własnym mieszkaniu? Jak należy przygotować się do medytowania i od czego zacząć?

Jakie korzyści przynosi nam medytacja w domu?

Decydując się ma medytacje w domu zyskujemy przede wszystkim stale miejsce do medytacji, co więcej sami możemy wyznaczyć sobie określona porę, o której będziemy medytować. Pamiętajmy, że niezwykle ważne jest abyśmy dokonywali tej praktyki w sposób regularny, a jak wiadomo najłatwiej zadbać o to we własnym mieszkaniu. Medytacja w domu to dla nas również bardzo duży komfort i ogromna wygoda. To właśnie w domu do medytacji możemy wykorzystać swoje ulubione krzesło z oparciem i wybrać taki miejsce, które zminimalizuje ryzyko rzeczy, które to mógłby utrudniać nam tę czynność.

Jak zacząć medytować w domu?

Medytacja w domu krok po kroku.

Pamiętajmy, że aby zacząć medytować musimy przede wszystkim odnaleźć w sobie motywację. Dzięki medytowaniu możemy osiągnąć naprawdę wiele. Początki mogą wydawać się trudne, ale w miarę upływu czasu jest tylko lepiej. Dlatego też warto zacząć od małych kroków wystarczą nawet 3 minuty dziennie. Następnie czas medytacji możemy stopniowo zwiększać. Warto przy tym podkreślić, że od długości medytacji zdecydowanie istotniejsza jest jej jakość, dlatego też tak ważne jest abyśmy do tej praktyki wybrali sobie odpowiednią porę i miejsce oraz skorzystali z najlepiej dla siebie dostosowanej techniki medytacji. Medytacja kojarzy się większości osób przede wszystkim z siadem skrzyżnym lub siadem japońskim, ale można medytować również w innych pozycjach np. na poduszce do medytacji lub fotelu, ważne abyśmy zachowali wyprostowane plecy. Kluczowe znaczenie w medytacji ma koncentracja i odpowiednie skupienie i o tym nie możemy zapominać. Należy wybrać sobie jakiś obiekt medytacji. Powinniśmy także jak najbardziej to tylko możliwe skoncentrować się na procesie oddychania i być tym samym świadom swojego oddechu. Pamiętajmy również o tym, że to trening czyni mistrza, dlatego warto być cierpliwym.