Odpowiednio dobrane, gustowne dekoracje potrafią nadać pomieszczeniu wyrazistego stylu. Dzięki nim nasz salon może stać się bardziej nowoczesny. Ważne jest, aby wybierając dekoracje do salonu zachować spójność aranżacyjną i nie przeładować go mnogością detali.

Modne dekoracje na ścianę

Główną zaletą dekoracji ściennych jest to, że ozdabiają one wnętrze salonu niemal bez zajmowania przestrzeni. Do tego rodzaju dekoracji możemy zaliczyć miedzy innymi: naklejki ścienne, fototapety, plakaty, panele 3D czy też kamień dekoracyjny. Doskonałą ozdobą ścian są również wiszące zegary oraz mozaikowe kompozycje wykonane ze zdjęć. Warto również zaznaczyć, że modne dekoracje ścienne oprócz tego, że są piękne mogą mieć także wykorzystanie praktyczne. Takimi dekoracjami będą np. różnego rodzaju niewielkie półki o ciekawych wzorach i kształtach oraz lustra, zarówno te w finezyjnych, jak i prostych ramach. Należy przy tym zaznaczyć, że lustra znakomicie sprawdzą się nie tylko w salonach w stylu glamur, ale i w tych urządzonych w klimacie soft loft.

Dekoracje, które można postawić na komodzie

W każdym stylowym salonie nie może zabraknąć dekoracji na komodę. Mogą to być miedzy innymi: ciekawe bibeloty, lampki, świeczniki, pamiątki z wakacji. Komoda w salonie to również doskonałe miejsce na umieszczenie zielonych ozdób takich jak np. dekoracje roślinne w szkle. Na komodzie możemy przechowywać także rożnego rodzaju drobiazgi, które umieścimy w modnych, efektownych, a przede wszystkim w dobranych do stylu pomieszczenia pudełkach i kufrach. Idealnym miejscem do wyeksponowania rodzinnych zdjęć jest natomiast górna część komody.

Jakie modne dodatki do salonu warto wybrać?

Dekoracje okien

Odpowiednio dobrane firanki, zasłonki czy też rolety są ważnym elementem wystroju zarówno w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. I tak np. w salonie w wystroju skandynawskim doskonale sprawdzą się cieniutkie firany pozbawione wzorów, które zostaną połączone z zasłonami wykonanymi z tkaniny przepuszczającej promienie słoneczne. W ostatnim czasie zyskującym na popularności pomysłem na dekoracje okien są także folie samoprzylepne na szyby z najróżniejszymi motywami dopasowanymi do stylu, w jakim urządzony jest salon.