Piłkarzyki to jedna z popularniejszych gier stołowych. Grę tę  można spotkać w wielu  barach, pubach, miejscach handlowych lub rozrywkowych. Obecnie często występują także stoły dedykowane dzieciom, które spotkać można w szkołach, świetlicach czy nawet w prywatnych domach. To doskonała forma rozrywki dla wielu dorosłych, a dzięki dostępności mniejszych wersji, także i dla dzieci. Poniżej kilka słów o zaletach tej pasjonującej gry.

Stół piłkarzyki w formie dostępnej dzieciom? – Jak najbardziej możliwe!

stół piłkarzyki to doskonały pomysł na prezent dla niejednego dziecka, którego pasją jest piłka nożna.  Tego typu gra stanowi  doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, integrując ją i ucząc ciekawego sposobu spędzania wspólnego czasu. Gra ta wymaga od każdego gracza dużej dokładności, co korzystnie wpływa na koncentrację. A skupienie i cierpliwość są niezwykle ważne w nauce szkolnej, Poza tym ten sposób spędzania wolnego czasu świetnie pobudza wyobraźnię i uczy zdrowej rywalizacji między współgrającymi.

W sklepach dostępne są stoły składane, co stanowi doskonałą opcję dla rodzin, niemających posiadających dużych przestrzeni w domu lub mieszkaniu. Stoły te, mimo mniejszych rozmiarów, mają stabilną i mocną konstrukcję. Wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Bardzo często są wyposażane w dwie piłki oraz liczniki zdobytych bramek. 

Hitem okazują się stoły multifunkcyjne, które jednocześnie mogą być stołem do gry w bilarda, tenisa stołowego, cymbergaja czy piłkarzyki. Któż z najmłodszych nie chciałby mieć u siebie w pokoju tego typu atrakcji? Ten rodzaj stołu przez swoja różnorodność, zapewnia długie godziny dobrej zabawy dbając o to, by dzieci w wolnym czasie nie narzekały na nudę. Zestawy 4 w 1 zawierają zwykle 2 piłki, liczniki zdobytych bramek, 2 bramki, 2 kije bilardowe, bile, trójkąt, szczotkę do czyszczenia sukna, siatkę stołową, 2 rakietki do tenisa stołowego, 2 piłeczki tenisowe, krążek oraz 2 suwaki. Jednym słowem dobra zabawa gwarantowana.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o piłkarzykach

Na czym polega gra w piłkarzyki?

Wymiary tradycyjnych stołów zwykle są nieco większe w porównaniu do stołów dla dzieci. Mniejsze modele mają wymiary np. 118 x 61 x 82 cm, z czego wymiary pola do gry to 104 x 58 cm. Zasady gry w piłkarzyki są ustalane indywidualnie. Następuje to przed rozgrywką, np. ustala się liczbę maksymalnych goli lub gra się na czas. Stoły do piłkarzyków mogą być wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych. Zwykle materiał wykonania wpływa na cenę ostateczną stołu, służącego do gry w piłkarzyki.

 

 

 

To doskonała forma rozrywki dla wielu dorosłych oraz dzieci. Zwykle stół piłkarzyki umieszczany jest w restauracjach, szkolnych świetlicach jednak stół znajdujący się w ofercie sklepu z zabawkami Leomark umieścisz bez problemu na zwykłym domowym stole. Jest to wielofunkcyjny stół uprzyjemniający długie popołudnia i wieczory. Dzięki niemu będziesz mieć mozliwość zagrać również w hokeja, tenisa i bilard. Tego typu stół można wybrać jako formę prezentu. Który mały fan footballu nie zachwyci się tego typu prezentem?